Aktualności

XVII Konferencja Organizacji Alzheimerowskich, Czernichów 11-13.09.2015r.

17-09-2015

W dniach 11-13.09.2015r. w Czernichowie odbyła się XVII Ogólnopolska Konferencja Organizacji Alzheimerowskich. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały Panie Bożena Owczarczyk i Marta Knitter. Konferencję przygotowało Stowarzyszenie i Fundacja na Rzecz osób z Chorobą Alzheimera oraz ich Rodzin "Ad Finem".

Poniżej przedstawiamy bogaty program konferencji oraz prelegentów. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie Starego Zamku oraz Browaru w Żywcu.

PROGRAM KONFERENCJI

organizowanej przez

Fundację na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera oraz ich Rodzin „Ad Finem” z siedzibą w Sokołowsku

w dniach od 11.09 do 13.09.2015 r.

w Czernichowie koło Żywca (woj. śląskie)

 11.09.2015 /piątek/

– do godz. 16.00 – rejestracja uczestników na terenie Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Ad Finem w Czernichowie

- godz. 16.00 – przywitanie uczestników. Koncert dzieci i młodzieży tegorocznego Przeglądu talentów. Biesiada.

- godz. 19.00 – zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym „TRÓJKA” w Międzybrodziu Żywieckim.

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

06-09-2015

21 września jak co roku pamiętany jest jako Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Choroby Alzheimera jest: "Pamiętaj o mnie".

W Polsce jak i na całym świecie Organizacje Alzheimerowskie będą starały się przybliżać problemy chorych na Alzheimera ich opiekunów i rodzin poprzez organizację wykładów, prelekcji i szkoleń, kontaktów medialnych, organizowania "otwartych drzwi" w placówkach zapewniających opiekę osobom dotkniętych chorobą Alzheimera.

Podziękowanie

06-09-2015

W imieniu Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami  Psychicznymi  mam zaszczyt  złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom przekazującym na rzecz tutejszego Stowarzyszenia odpis 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, umożliwiając realizację zadań statutowych.

W roku bieżącym z wymienionego odpisu wpłynęła na konto Stowarzyszenia kwota w wysokości 4053,84 zł.

                                                                                                             Prezes Stowarzyszenia

                                                                                                                   Hanna Skrobotun

Deklaracja z Glasgow

15-07-2015

Deklaracja z Glasgow

Alzheimer Europe zainicjował Deklarację z Glasgow 20 października 2014 r, a tego samego dnia została ona jednogłośnie przyjęta przez delegatów z 26 krajów członkowskich Alzheimer Europe.

Deklaracja z Glasgow wzywa do stworzenia Europejskiej Strategii w sprawie Demencji oraz takich narodowych strategii/planów w każdym kraju w Europie. Sygnatariusze wzywają także światowych przywódców do uznania demencji za priorytet zdrowia publicznego oraz do opracowania globalnego planu działań w zakresie demencji.

Jeśli chcielibyście Państwo podpisać i tym samym poprzeć Deklarację z Glasgow, prosimy wejść na stronę http://alzheimer-europe.org/petition/sign/17969/PL. Jeśli jesteś politykiem lub reprezentujesz organizację, prosimy użyć specjalnego formularza w formacie pdf na stronie http://www.alzheimer-europe.org/Policy-in-Practice2/Glasgow-Declaration-2014/Other-languages/Polski.

W załączeniu treść Deklaracji z Glasgow.

źródło: Alzheimer Europe

List do Ministerstwa Zdrowia

29-04-2015

W załączeniu przedstawiamy list do Ministerstwa Zdrowia, przesłany przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pmocy Osobom z Chorobą Alzheimera, który jest odpowiedzią na reakcję Ministerstwa na kampanię 'list zwrócony do nadawcy'.
(źródło: informacja nadesłana)

Obejrzyj program koniecznie

16-04-2015

26.04.(niedziela) o godz. 23.30 w TVN24 w programie Grzegorza MIECUGOWA "Inny punkt widzenia" wystąpi przedstawicielka Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera Mirka Wojciechowska-Szepczyńska. Serdecznie zapraszamy.

(Info nadesłane)

Dla tych którzy nie mogli obejrzeć programu polecamy:

http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/miroslawa-wojciechowska-szepczynska,538132.html

Raport Rzecznika Praw Obywatelskich

18-04-2015

Szanowni Państwo dołączamy Raport Rzecznika Praw Obywatelskich "Sytuacja Osób Chorych na Chorobę Alzheimera w Polsce".

Zmiany w Zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera

15-04-2015

Z radością informujemy, że Pani Krystyna GRZYBICKA wieloletnia wiceprezes Naszego Stowarzyszenia została wiceprzewodniczącą Zarządu POLSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY OSOBOM Z CHOROBĄ ALZHEIMERA. Pani Krystyna będzie odpowiadać za koordynowanie pracami Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Alzheimerowskich, serdecznie gratulujemy.

(źródło: www.alzheimer-waw.pl)

Karta Świąteczna

30-03-2015

Zdrowych wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
oraz radosnych
spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

życzy

Zarząd StowarzyszeniaZ żalem zawiadamiamy

19-03-2015

W dniu 18 marca zmarła Alicja Sadowska, psycholog. Wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomiocy Osobom z Chorobą Alzheimera, członek Zarządu Alzheimer Europe. Członek i współinicjator Polskiej Koalicji Alzheimerowskiej, Niekwestionowany lider ruchu alzheimerowskiego w Polsce. Zawsze gotowa do walki o godność osób chorych, doskonale przygotowana merytorycznie była "twarzą medialną" naszego ruchu.

To dzięki Niej powstawały i powstają kolejne organizacje zrzeszające rodziny dotknęte problemem choroby Alzheimera. Wspaniała, wiecznie uśmiechnięta Koleżanka na którą mogliśmy zawsze liczyć.

Alicjo, bedzie nam Ciebie brakować. Każde kolejne słowo byłoby już banałem.

Prosimy o modlitwę i życzliwe wspomnienie naszej Koleżanki.

 

(źródło:http://www.alzheimer-porozumienie.org)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8