Aktualności

List do Ministerstwa Zdrowia

29-04-2015

W załączeniu przedstawiamy list do Ministerstwa Zdrowia, przesłany przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Pmocy Osobom z Chorobą Alzheimera, który jest odpowiedzią na reakcję Ministerstwa na kampanię 'list zwrócony do nadawcy'.
(źródło: informacja nadesłana)

Obejrzyj program koniecznie

16-04-2015

26.04.(niedziela) o godz. 23.30 w TVN24 w programie Grzegorza MIECUGOWA "Inny punkt widzenia" wystąpi przedstawicielka Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera Mirka Wojciechowska-Szepczyńska. Serdecznie zapraszamy.

(Info nadesłane)

Dla tych którzy nie mogli obejrzeć programu polecamy:

http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/miroslawa-wojciechowska-szepczynska,538132.html

Raport Rzecznika Praw Obywatelskich

18-04-2015

Szanowni Państwo dołączamy Raport Rzecznika Praw Obywatelskich "Sytuacja Osób Chorych na Chorobę Alzheimera w Polsce".

Zmiany w Zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera

15-04-2015

Z radością informujemy, że Pani Krystyna GRZYBICKA wieloletnia wiceprezes Naszego Stowarzyszenia została wiceprzewodniczącą Zarządu POLSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY OSOBOM Z CHOROBĄ ALZHEIMERA. Pani Krystyna będzie odpowiadać za koordynowanie pracami Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Alzheimerowskich, serdecznie gratulujemy.

(źródło: www.alzheimer-waw.pl)

Karta Świąteczna

30-03-2015

Zdrowych wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
oraz radosnych
spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

życzy

Zarząd StowarzyszeniaZ żalem zawiadamiamy

19-03-2015

W dniu 18 marca zmarła Alicja Sadowska, psycholog. Wieloletnia Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pomiocy Osobom z Chorobą Alzheimera, członek Zarządu Alzheimer Europe. Członek i współinicjator Polskiej Koalicji Alzheimerowskiej, Niekwestionowany lider ruchu alzheimerowskiego w Polsce. Zawsze gotowa do walki o godność osób chorych, doskonale przygotowana merytorycznie była "twarzą medialną" naszego ruchu.

To dzięki Niej powstawały i powstają kolejne organizacje zrzeszające rodziny dotknęte problemem choroby Alzheimera. Wspaniała, wiecznie uśmiechnięta Koleżanka na którą mogliśmy zawsze liczyć.

Alicjo, bedzie nam Ciebie brakować. Każde kolejne słowo byłoby już banałem.

Prosimy o modlitwę i życzliwe wspomnienie naszej Koleżanki.

 

(źródło:http://www.alzheimer-porozumienie.org)

Zaproszenie

05-03-2015

Serdecznie zapraszamy  wszystkich Członków Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami Psychicznymi na Sprawozdawcze Walne zgromadzenie, które odbędzie się w dniu 17.03.2015r (wtorek) o godzinie 17:00 w Hotelu Młyn ul. Kościuszki 32 w  sali Kominkowej.

Zarząd  Stowarzyszenia

(zdjęcia patrz zakładka Galeria)

Zmiana rachunku bankowego!

01-03-2015

Informujemy, że z dniem 01.03.2015r. uległ zmianie numer rachunku bankowego Stowarzyszenia. Nowy numer rachunku znajduje się w zakładce Wsparcie 1%.

Przekaż 1%

23-02-2015

Pamiętajcie o NAS jak będziecie się rozliczać z fiskusem.

KRS 0000060843

Z góry dziękujemy.

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

06-09-2014

21 września jak co roku pamiętany jest jako Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Choroby Alzheimera jest: "Demencja - czy możemy zmniejszyć ryzyko jej rozwoju?".

W Polsce jak i na całym świecie Organizacje Alzheimerowskie będą starały się przybliżać problemy chorych na Alzheimera ich opiekunów i rodzin poprzez organizację wykładów, prelekcji i szkoleń, kontaktów medialnych, organizowania "otwartych drzwi" w placówkach zapewniających opiekę osobom dotkniętych chorobą Alzheimera.

W związku z obchodami Światowego Dnia Choroby Alzheimera Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami psychicznymi we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy (ŚDS) Filią Nr 1 przy ul. Podgórnej 1 organizuje dnia 22.09.2014r. od godz. 14.30 uroczyste spotkanie opiekunów, rodzin i chorych na chorobę Alzheimera. Gośćmi na naszym spotkaniu będą Prezydent m. Elbląga, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek ŚDS, media, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 22-23.09.2014r. w godzinach pracy placówki organizowane są "otwarte drzwi" dla wszystkich zainteresowanych. Będzie istniała możliwość zapoznania się z pracą personelu placówki, realizacją zajęć z podopiecznymi oraz konsultacji.

Serdecznie zapraszamy.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8