Aktualności

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

06-09-2014

21 września jak co roku pamiętany jest jako Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Choroby Alzheimera jest: "Demencja - czy możemy zmniejszyć ryzyko jej rozwoju?".

W Polsce jak i na całym świecie Organizacje Alzheimerowskie będą starały się przybliżać problemy chorych na Alzheimera ich opiekunów i rodzin poprzez organizację wykładów, prelekcji i szkoleń, kontaktów medialnych, organizowania "otwartych drzwi" w placówkach zapewniających opiekę osobom dotkniętych chorobą Alzheimera.

W związku z obchodami Światowego Dnia Choroby Alzheimera Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami psychicznymi we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy (ŚDS) Filią Nr 1 przy ul. Podgórnej 1 organizuje dnia 22.09.2014r. od godz. 14.30 uroczyste spotkanie opiekunów, rodzin i chorych na chorobę Alzheimera. Gośćmi na naszym spotkaniu będą Prezydent m. Elbląga, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek ŚDS, media, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 22-23.09.2014r. w godzinach pracy placówki organizowane są "otwarte drzwi" dla wszystkich zainteresowanych. Będzie istniała możliwość zapoznania się z pracą personelu placówki, realizacją zajęć z podopiecznymi oraz konsultacji.

Serdecznie zapraszamy.

PODZIĘKOWANIE

05-09-2014

W imieniu Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami  Psychicznymi  mam zaszczyt  złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom przekazującym na rzecz tutejszego Stowarzyszenia odpis 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, umożliwiając realizację zadań statutowych.

W roku bieżącym z wymienionego odpisu wpłynęła na konto Stowarzyszenia kwota w wysokości 7630,60 zł.

                                                                                                             Prezes Stowarzyszenia

                                                                                            Hanna Skrobotun

Grupy Wsparcia dla Rodzin i Opiekunów osób cierpiących na chorobę Alzheimera

03-09-2014

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami  Psychicznymi wraz z wykwalifikowaną kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy / ŚDS / organizuje w każdy pierwszy czwartek miesiąca od września do czerwca Grupy Wsparcia dla Rodzin i Opiekunów  osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 04 września 2014r. w ŚDS w Elblągu ul. Podgórna 1 (osiedle Zawada) od godz. 15:30.

Uczestnicy spotkania będą mogli :

  • dowiedzieć się czym jest choroba Alzheimera i jakie są jej poszczególne etapy,
  • poznać ludzi, których bliscy również cierpią na tę chorobę,
  • podzielić się doświadczeniem w sprawowaniu codziennej trudnej opieki nad chorym,
  • wymienić informacje na temat skutecznych sposobów radzenia sobie z chorobą  Alzheimera.

Spotkania odbywają się w atmosferze zaufania i dyskrecji.

                                                                                        Zapraszamy

ZAWIADOMIENIE

28-06-2014

Z uwagi na konieczność dokonania zmian w Statucie Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami psychicznymi na wniosek Zarządu zwołuje się Nadzyczajne Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się 24.07.2014r. o godz.17.00 w hotelu Młyn, Elbląg, ul. Kościuszki 132 (sala kominkowa).

Ze względu na ważność funkcjonowania Naszego Stowarzyszenia oraz dotrzymania terminu dokonania zmian Statutu obecnosć członków Stowarzyszenia jest obowiązkowa.

Z pozdrowieniami Arkadiusz SZYMAŃSKI /sekretarz zarządu/

ZAPROSZENIE

04-06-2014

Kierownictwo Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera, serdecznie zaprasza opiekunów - rodziny wraz z uczestnikami ŚDS-u w dniu 07.06.2014r. /sobota/ o godz. 1100 na spotkanie przy grillu i muzyce przy ul. Podgórnej 1, z okazji obchodów „Dni rodziny” , w spotkaniu również udział wezmą Pani Małgorzata i Tadeusz Werkowscy, którzy prowadzą według standardów europejskich Rodzinny Dom Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Samborowie

Współorganizatorem spotkania jest Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami psychicznymi.

Do dnia 05.06.2014r. prosimy o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa dot. ilości osób.

Tel.:  55 233 22 21  lub  55 625 61 92

 

Z poważaniem:

Kierownik oraz personel ŚDS

Kartka Wielkanocna

18-04-2014

Ciepłych, zdrowych i spokojnychŚwiąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
oraz najmilszych 
spotkańw gronie rodziny i przyjaciół


życzy
Zarząd StowarzyszeniaZawiadomienie

20-02-2014

Zawiadomienie

Świąteczne życzenia

16-12-2013

Świąteczne życzenia

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

13-09-2013

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

XV Zjazd Organizacji Alzheimerowskich

13-09-2013

XV Zjazd Organizacji Alzheimerowskich

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8