Wycieczka do Mikoszewa

Data: 14-09-2018

Środowiskowy Dom Samopomocy Filia Nr 1 w Elblągu przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami Psychicznymi zorganizował w dniach 31.08.2018r.-2.09.2018r. wycieczkę do Mikoszewa dla 15 uczestników placówki ( osób żyjących z chorobą Alzheimera, których stan zdrowia pozwalał na udział w takim przedsięwzięciu ). Bazę noclegową dla uczestników wycieczki stanowił Ośrodek Wypoczynkowy SOLAR. To nowo wybudowany, kameralny obiekt położony wśród sosen i brzóz, ogrodzony, bezpieczny, monitorowany i dozorowany również w nocy.
Do naszej dyspozycji był kompleks wygodnych, piętrowych domków z węzłem sanitarnym. Stołówka usytuowana w odległości ok. 20 m od domków serwowała smaczne i urozmaicone posiłki.
To tyle w kwestii formalnej, a teraz o tym jak było. SUPER!
Czas wypełniły atrakcje typu przejazd Meleksami i spacer po plaży w Jantarze, wizyta w kawiarni, grill, dyskoteka, zajęcia z instruktorem w Sali doświadczania świata, spacery.
Zadowolone buzie naszych uczestników, spokój na zmianę z przejęciem malujące się na twarzach i jakiś taki luz, radość. Nawet słów jakby więcej …..
Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale przede wszystkim szczęśliwi.
Trzeba to będzie powtórzyć!